Yankesicileri mağduru ile çektirdikleri fotoğraf yakalattı

127

Son günlerde bir çok vatandaşın çanta ve cüzdanlarının çalınma olaylarının artması üzerine İstanbul’da, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, araştırmalara başladı .

Yankesicilik olayların meydana geldiği yerlerde bulunan tüm güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen ekipler tüm eylemlerin aynı kişiler tarafından yapıldığını tespit etti.

Güvenlik kamera kayıtlarından İstanbul’da 34 farklı olaya karışan 23 şüpheli tespit edilerek bu şüpheliler polis ekipleri tarafından teknik ve fiziki takibe alındı. Şüphelilerin adresleri tespit edilerek bu kişilerin ikamet ettikleri İstanbul ve Bursa’daki adreslerine eş zamanlı bir operasyon yapıldı.

Yapılan operasyon kapsamında suç örgütünün ele başısı olduğu iddia edilen 72 yaşındaki A.Ç. ve 4’ü çocuk 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyette yapılan sorgusu esnasında şüphelilerden birisi emniyet tarafından serbest bırakılırken diğer 15 kişi adliyeye sevk edildiler.

Gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 15 kişinin bir çoğunun akraba oldukları, Bursa’dan İstanbul’a yapmak için geldikleri ve suç işledikten sonra tekrar Bursa’ya dönerek izlerini kaybettirdikleri tespit edildi.

Gözaltına alınan yankesici kadın zanlılardan ikisinin bir parkta bankta oturan kadının yanına fotoğraf çekme bahanesiyle oturdukları ve kadının boş bulunduğu anda çantasından cüzdanın çalındığı öğrenilirken çantası çalınan kadının arkasından fotoğraf çekiminde görüldükleri ortaya çıktı.

Mağdurlardan bazılarının emniyete gelerek şüphelileri tespit ettikleri öğrenilirken, emniyette şüpheliler ve mağdurlar arasında tartışmalar yaşandığı bilgisine erişildi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.