DNA testi iğrenç gerçeği ortaya çıkardı

35

Zonguldak’ta 2016 yılının Ağustos ayında meydana gelen olayda . G.K. adındaki genç bir kız, sosyal medyada tanıştığı Serdar A. tarafından kaçırıldıktan 1 gün sonra eve döndü. G.K. daha sonra Jandarma’ya verdiği ifadesinde “ Serdar A. beni kaçırdıktan sonra ormanlık bir alana oradan da evine götürdü ve bana evde cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. G.K jandarmaya verdiği ifadesinde babasının ölümünden sonra vasisi olan ağabeyinin de kendisine 11 yaşından beri cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.

Yaşadığı cinsel istismarlar sonucu hamile olan G.K.’nin gebeliği, 8’inci haftada mahkeme kararı ile sonlandırıldı. Sonlandırılan hamilelik sonrasında yapılan DNA testinde bebeğin babasının kendisini kaçıran erkek arkadaşı Serdar A. olduğu ortaya çıktı. Jandarma tarafından soruşturma kapsamında erkek arkadaşı Serdar A. ve G.K.’nın ağabeyi Yasin K. gözaltına alındılar ve tutuklandılar. Ayrıca farklı tarihlerde G.K.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Y.Ü. ve Serdar A.’ya yardım ettikleri tespit edilen arkadaşları B.B. ve M.B tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar. Doktorlar tarafından yapılan muayeneler sonucu verilen raporda G.K.’nın %50 zihinsel engelli olduğu ve olayların hukuki sonuçlarını algılayamayacak durumda olduğu belirtildi.

Bugün Zonguldak’ta görülen davanın duruşmasına G.K.’nın yakınları ve her iki tarafın avukatları katıldılar. Mahkeme savcısı Y.Ü., B.B. ve M.B.’nin bereatlerine karar verilmesini talep ederken Serdar A.’nın kişiyi hürriyetten yoksun bırakmak ve cinsel istismar suçlarından 31 yıl hapis cezası almasını talep ederken, ağabey Yasin K. içinde cinsel istismar suçundan 8 yıl hapis cezası verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanık avukatlarının mütalaaya karşı savunma yapması için duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.