Kutudan telefon yerine yaprak çıktı

33

Konya’da meydana gelen olayda telefonla arayan bir kişi Ali Kalaycı’yı arayarak internet üzerinden yaptığı alışverişler sonucunda kendisinin 3 bin 200 lira değerinde telefon kazandığını ve telefonu teslim alabilmesi için 149 lira para ödemesi gerektiğini söyledi. Ali Kalaycı telefon kazandığını düşünerek büyük bir sevinçle teklifi kabul ederek telefondaki kişiye kargo adresini verdi. Olayın ardından 2 gün geçtikten sonra Ali Kalaycı’ya kargo geldi ve Kalaycı 149 lira kargo ücretini ödedikten sonra kargo paketini büyük bir heyecanla açtı. Kargo paketinden telefon bulmayı hayal eden Ali Kalaycı kargo paketini açtığında kargo kutusunun içinden ambalajdan yaprak ve solüsyon çıkınca neye uğradığını şaşırdı. Ali Kalaycı kendisini daha önce arayan numarayı aramasına rağmen kimseye ulaşamayınca dolandırıldığını anlayarak başkalarının da dolandırılmaması için kendisini dolandıran kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Ali Kalaycı başından geçenleri “Evde otururken cep telefonum çaldı. Telefonu açtığımda karşımdaki kişi kredi kartlarımdan hediye puanlar kazandınız. Bunun karşılığında piyasa değeri 3 bin 200 lira olan telefonu hediye olarak alacaksınız. Kargo geldiğinde kargo ücreti olarak 149 lira ödemeniz gerekiyor dedi. Ben de sevinerek kabul ettim ve adresimi verdim. İki gün sonra kargo geldi. Kargoyu açtığımda şok yaşadım. Kargodan cep telefonu çıkmasını beklerken içinden bir poşet içinde yaprak ve solüsyon malzemesi çıktı. Verdiğim kargo parası da boşa gitti. Yetkililerden yardım istiyorum. Ben dolandırıldım ama başka insanlar dolandırılmasın” dedi.

Ali Kalaycı’nın daha öncede bankadan kredi kartlarını kapatmak için kredi alamadığını ve bu dönemde başkalarına imza atarak 8 bin lira para aldığı ama attığı imzalar karşılığında daha çok para ödemek kaydıyla dolandırıldığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.