Bitcoin Safiye serbest bırakıldı

37

Geçtiğimiz günlerde Safiye Gökçe Y. kendi kurduğu saadet zinciri bir yapı ile Aydın’da polislerden, hemşirelere kadar bir çok meslek grubundan 40 kişiye ulaşarak bu kişileri 30 milyon TL. dolandırmıştı.

2 yıl boyunca bu kişilerden Bitcoin almak için para toplarken bu kişilere de bu süre zarfında  kar payı ödeyen Bitcoin Safiye lakaplı dolandırıcı, dolandırdığı kişilere kurduğu şirketin arkasında JES adlı bir firmanın olduğunu ve yeğeninin de Milli İstihbarat Teşkilatı’nda (MİT) görevli olduğunu söylemişti.

Para topladığı kişilerin Safiye Gökçe Y.’ye ulaşmamaları üzerine dolandırıldıklarını anlayan 28 mağdur avukatları aracılığı ile Aydın Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuş ve şikayet üzerine açılan soruşturma kapsamında polis ekipleri Aydın’dan Bursa’ya kaçtığını tespit ettikleri Bitcoin Safiye’yi Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gebze-Orhangazi-İzmir karayolu Bursa gişelerinde yakalayarak gözaltına almış ve Aydın’a geri getirilmişti. Yapılan sağlık kontrollerinin ardından Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan Safiye Gökçe Y. daha sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 4 aydır tutuklu bulunan Safiye Gökçe Y. hakkında henüz iddianame hazırlanmamış ve davası görülmemiş olması üzerine hakkında yurt dışı yasağı konularak elektronik kelepçe takılarak serbest bırakıldı.

Bitcoin Safiye’nin dolandırdığı kişilerin avukatları serbest bırakılması üzerine şikayette bulunacaklarını belirterek “Savcılık makamı 30 günde bir tutukluluk durumunu gözden geçirir. Savcılık tutukluluğun devamını talep ederken Aydın 2’nci Sulh Ceza Hakimliği de adli kontrol şartının yeterli olduğu kanısına vararak elektronik kelepçeyle serbest bırakmış. Henüz dava açılmadı ama serbest bırakılma kararı ile ilgili itirazda bulunacaklarını” açıkladılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.