Eski eşini öldüren mühendisin komik son savunması

112

14 Şubat 2019 günü Mersin’in Yenişehir ilçesi İstemihan Talay Caddesi Demircanlar Kavşağı’nda meydana gelen olayda gemi mühendisi Davut Demir Çamlıbel Kız Meslek Lisesi’nde öğretmen olan ve 2 yıl önce boşandığı eşi Kübra Aşkın’ı, tabancayla vurularak, öldürüldü. Cinayet sonrasında yakalanarak gözaltına alınmış emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Mersin 4.’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında ‘kasten öldürme’ ve ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya bulundurma’ suçlarından ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Davanın bugün yapılan karar duruşmasına tutuklu sanık Davut Demir izleyicilerin alınmadığı duruşmaya koronavirüs tedbirleri kapsamında Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. İzleyici alınmayan duruşmaya taraf avukatları katıldı.

Mahkeme başkanı tarafından son savunması istenilen Davut Demir kendisini aldattığı için eski eşini öldürdüğünü ifade ederek “Birbirimizle severek evlendik. Eşimi öldürmeyi asla düşünmemiştim. Cinayetten dolayı çok pişmanım. Artık kadın cinayetleri bir son bulsun” dedi. Mahkeme heyeti tutuklu sanık Davut Demir’i “kasten adam öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırırken ruhsatsız silah bulundurmak suçundan da 1 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Duruşma sonrası hayatını kaybeden Kübra Aşkın’ın ailesinin avukatı davayı istinafa taşıyacaklarını ve cinayetin planlı bir şekilde işlendiğini ifade ettiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.