Elektrik kablosu çalarken elektrik çarpması sonucu öldü

26

İstanbul’da akşam saatlerinde vatandaşların bir elektrik arızasını değerlendiren BEDAŞ ekipleri, arızaya müdahale etmek için TEM Otoyolu Levent bağlantı yolu Ankara istikametinde giderek bölgede arıza tespiti yaptıkları esnada otoyol kenarında elektrik kablolarının geçtiği toprağın, yaklaşık 35 metre uzunluğunda kazıldığını gördü. Görevli BEDAŞ ekipleri çukuru takip ettiklerinde henüz kimliği tespit edilemeyen 45 yaşlarındaki bir şahsın cesedi ile karşılaştılar.

Görevli BEDAŞ ekipleri gördükleri manzara karşısında şok yaşayarak durumu polis ve sağlık ekiplerine ihbar ettiler. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Devriye Ekipler Amirliği ve Levent Polis Merkezi Amirliği ekipleri, olay yerine gelerek güvenlik şeridi çektikten sonra bölgede incelemelere başladılar. İncelemeler sonrasında hayatını kaybeden kimliği tespit edilemeyen şahsın aydınlatma direğinden kaçak elektrik kablo çektiği ve bu kabloyu ağaçlık alana uzattığı belirlendi.

Olay yerinde bulunan valizden yola çıkan polis ekipleri şahsın kendisine ait eşyaları olduğunu tespit ederken şahsın kazma ve kürekle 35 metre uzunluğunda çukur kazdığını, çukura girerek elektrik kablolarını kopararak çalmak istediği esnada elektrik akımına kapılarak hayatını kaybettiğini tespit ettiler.

Şahsın üzerinde ve olay yerinde bulunan valizden şahsın kimliğini belirleyecek bir bilgiye ulaşılamadığı öğrenilirken olay yerine gelen sağlık ekipleri de yaptıkları kontroller sonrasında elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden şahsın cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldığı ve olayla ilgili araştırmanın sürdüğü bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.