Koronavirüs için muska yazan sahtekar yakayı ele verdi

33

Ülkemizde koronavirüs vakalarının artmasının ardından bu salgını fırsat bilerek kendisine kazanç yolu olarak gören kişilere bir yenisi daha İstanbul’da yaşandı.

İstanbul Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğünü arayan bir şahıs ilçede bulunan 61 yaşındaki Fikret G. adlı sahtekar bir hocanın ilçelerinde bir çok kişinin dini duygularını sömürerek koronavirüs dahil olmak üzere bir çok konuda muska yazdığını ihbar etmesi üzerine ilçe emniyet müdürlüğü tarafından oluşturulan özel bir ekip harekete geçti.

Oluşturulan özel ekip ilçede kendisini hoca olarak tanıtan sahtekarın müşterisi kılığında işyerine gittiklerinde sahtekar hocanın bir çok kişiye kısmet açma, büyü bozma, çiftleri barıştırma, bir çok hastalık tedavisi ve koronavirüs için muska yaptığını belirlediler.  Ekipler tarafından daha önce seri numaraları alınmış olunan 200 lira parayı anlaştıkları şekilde sahtekar hocaya veren ekipler Fikret G. adındaki sahtekar hocaya suçüstü yaptılar. Polis ekipleri tarafından suçüstü yapılan sahtekar hoca Fikret G. emniyette gözaltına alındı.

Emniyette ifadesi alınan Fikret G. adındaki sahtekar “Dini İnanç ve Duyguların İstismar Edilmesi Suretiyle Nitelikli Dolandırıcılık” başlıklı 158. Maddesi ve 1219 Sayılı “Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasında Dair Kanun” suçlarından adliyeye sevk edildi. Dolandırıcı Fikret G. çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.