Karısını öldürmek isterken kendisi öldü

42

Adana Çukurova’da meydana gelen olayda kendisinden boşanmak isteyen karısının evine gizlice girerek eşini öldürmek isterken olaylar hiç beklenmedik bir şekilde gelişti.

Mehmet K. kısa bir süre önce evlendiği Kırgız uyruklu TC. vatandaşı Verena K.’yı aşırı kıskanması üzerine Verena K. eşinden boşanmaya karar vererek mahkemeye müracaat ederken çift ayrı evlerde yaşamlarını sürdürmeye devam etti.

19 Haziran gecesi Mehmet K.’yı gizlice evine girmesi sonucu karşısında gören Verena K. eşi ile tartışmaya başladı. Şiddetli tartışmayı duyan komşular durumu polise haber verdi.

Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen polisler karı kocayı bıçak darbeleri almış bir vaziyette yaralı olarak bulmaları sonucu sağlık ekiplerine haber verdiler. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri olay yerinde yapılan çift özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken Mehmet K. aşırı kan kaybından dolayı doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Yapılan otopsi sonrasında Mehmet K. defnedilirken Verena K. ise  ‘boşanma aşamasındaki eşini öldürme’ suçundan gözaltına alındı. Verena K. emniyette verdiği ifadesinde “ Eşim gizlice eve girdi ve ona boşanma davası açtığım için benimle tartışmaya başladı. Sonra yanında getirdiği bıçağın sapı ile kafama vurmaya başladı. Elinden kurtulmak için kaçarken kendisi de elinden yaralandı. Ben eşime bıçakla saldırmadım. O kendi kendini yaraladı. Daha sonra polisler ve sağlı ekipleri geldi. Hastaneye gittiğimizde eşimin öldüğünü öğrendim ama ben eşimi öldürmedim” dediği öğrenildi.

Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Verena K.’nın kafasının sarılı ve yüzünün belli kısımlarında morluklar olduğu görülürken Verena K. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.