Yaşlı kadın dolandırıcılara 50 yıllık birikimini kaptırdı

101

Kütahya’da meydana gelen olayda kendisini telefonda polis olarak tanıtan bir dolandırıcı 67 yaşındaki Fatma Dobur’u arayarak “Sizi emniyetten arıyoruz, adınız bir kuyumcu soygununda geçiyor. Bu durumu düzeltmek için altınlarınızı kontrol amaçlı almak zorundayız. Birazdan evinize geleceğiz” dedi.

Aradan kısa bir süre geçtikten sonra Fatma Dobur’un evine telefonda kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı gelerek Fatma Dobur ile birlikte bir banka şubesinde Dobur’un kiralık kasasında bulunan piyasa değeri yaklaşık 800 bin lira olan tüm altınları teslim adlı. Kısa bir süre sonra kendisinin dolandırıldığını anlayan Fatma Dobur durumu polise bildirdi. Dolandırıcılık olayının ihbarı üzerine Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri de ihbar üzerine harekete geçerek, çalışma başlattı.

DOLANDIRICI YAKALANDI

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri çevrede ve bankada bulunan güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek 67 yaşındaki yaşlı kadını dolandıran Mehmet Emin D. olduğunu belirleyerek yakalanması için çalışmalara başlandı.

Yapılan çalışmalar sonrasında Mehmet Emin D.’nin Aydın’ın Kuşadası ilçesinde olduğu tespit edilerek düzenlenen bir operasyonla yakalanarak Kütahya’ya  getirilen dolandırıcı burada sorgusu yapıldıktan nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Mehmet D. çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyette ifadesine başvurulan Fatma Dobur “Benim 50 yıllık tüm birikimi çaldı. Bu kişi hak ettiği en ağır cezayı alsın” dedi.

Öte yandan Fatma Dobur’a ait çalınan altınların bulunması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.