Avukat kendisini azleden müvekkilini yumruklarıyla hastanelik etti

30

Aydın’ın Nazilli ilçesi Altıntaş Mahallesi’nde meydana gelen olayda güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, Semih T. adındaki bir avukat yakınları ile birlikte bir yerde çay içerken oturdukları yerin önünden geçen Ufuk İ. adındaki bir şahısla sözlü tartışma yaşadı. Aradan birkaç dakika geçtikten sonra Ufuk İ. adlı şahıs aynı yerden başka arkadaşları ile geçerken avukat Semih T. tarafından üst üste atılan yumruklar yüzünden yere serildiği görülüyor.

Yaşanan olay sonrasında Ufuk İ. adlı şahıs, Semih T.’den emniyete giderek şikayetçi oldu. Ufuk İ. emniyette verdiği ifadesinde Semih T.’nin kendisine ait bir davada avukat olduğunu ve kendisini azlettiği için aralarında sorunlar yaşadığından dolayı saldırıya uğradığını” iddia etti.

Avukat Semih T. ise verdiği ifadesinde bahse konu kişi tarafından daha önce defalarca tehdit ve hakarete uğradığını olay günü de Ufuk İ.’nin olay günü aralarında yaşanan tartışmanın ardından tekrar kasıtlı olarak yanında 4 kişi ile tekrar geldiğini ve kendisinin kışkırtılması sonucu bu olayın yaşandığını söyleyerek böyle istenmeyen bir davranış sergilediğini ifade ettiği öğrenildi.

Avukat Semih T.’nin ayrıca tekrar çay içtikleri yere eski müvekkilinin yanında 4 kişi ile tekrar gelmesi üzerine kendisini otomatikman koruma içgüdüsü ile hareket ettiğini, daha sonra çevredeki vatandaşların araya girmesi sonucu kavganın sona erdiğini ve saldırdığı eski müvekkilinden özür dilediği öğrenilirken Ufuk İ.’nin şikayetinden vazgeçmediği ve olayın yargıya taşındığı bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.