Çocukluk arkadaşını uyurken 13 yerinden bıçaklayarak öldürdü

27

Bursa’nın Gürsu ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi’nde meydana gelen olayda sağlık sorunları yüzünden sözleşmeli er olarak görev yaparken görevinden ayrılmak zorunda kalan Emrah Arslanoğlu, çocukluk arkadaşı tarafından öldürüldü.

Emrah Arslanoğlu’nu devamlı olarak kendisine hakaret ettiğini iddia eden Ahmet Babur arkadaşının evine penceresinden girerek yatağında uyumakta olan arkadaşını 13 yerinden bıçaklayarak öldürdükten sonra olay yerinden ayrılırken Arslanoğlu’nun komşuları Ahmet Babur’e u evden elbiseleri kanlı olarak çıkarken görmeleri üzerine durumu polise haber verdiler. Komşuların ihbarı üzerine Emrah Arslanoğlu’nun evine gelen polis ekipleri Arslanoğlu’nun evinin kapısını kırarak girdiklerinde Arslanoğlu’nu kanlar içinde görmeleri üzerine durumu sağlık ekiplerine bildirdiler. Gelen sağlık ekipleri yaptıkları ilk incelemede Arslanoğlu’nun hayatını kaybettiğini tespit etmeleri üzerine Arslanoğlu’nun cansız bedeni Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken komşularının verdiği ifade üzerine Arslanoğlu’nun arkadaş çevresini araştırırken parmağında bıçak yarası bulunan ve şüpheli hareketler sergileyen Ahmet Babur’u gözaltına aldılar.

Ahmet Babur’un emniyette verdiği ifadesinde “ Emrah ile çocukluk arkadaşı olduklarını, devamlı olarak kendisine hakaret ederek küçük düşürdüğü için o zarar vermek istediğini ama bir şey yapamadım. Olay gecesi evlerinin önünden geçerken pencerenin açık olduğunu gördüm ve eve girip mutfaktan aldığım bıçağı kendisine sapladım. İlk bıçak darbesi sonrası uyandı ve benimle boğuşmaya başladığında bende kendime hakim olamayarak bıçaklamaya devam etti. Boğuşma esnasında elim kesilmişti. Eve gidince üzerimdeki kanlı elbiseleri çıkardım ve yaktım. Amacım aslında öldürmek değildi” dedi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliye sevk edilen Ahmet Babur tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.