Diyarbakır annelerine bir anne daha katıldı

154

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019’da Diyarbakır anneleri çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutarak başlattı oturma eylemi bugün 307 gününe girerek eyleme bugün bir anne daha katıldı.

Nazlı Sancar adındaki bir anne kızının Van’da daha 15 yaşında iken 9 yıl önce dağa kaçırıldığını ve kızını bulmak için oturma eylemine katıldığını, kızının terör örgütü yandaşları tarafından dağa kaçırılmasının ardından acısının dinmediğini dile getirerek açıklamalarda bulundu.

9 sene önce kızım kaçırıldı. Burada kızımı bulmam için 9 yıl oturmam gerekse bile oturacağım. Evladımı almadan kimse beni buradan kaldıramaz. Evlatları dağa kaçırılan tüm anne ve babalara sesleniyorum. Ne HDP’den ne PKK’dan korkmayın. Onlar artık hiçbir şey yapamaz. Gelin burada bizlere destek olun. Onlardan kaçırdıkları evlatlarınızı isteyin. Bir çok dağa kaçırılan evladımız geri döndü ve dönmeye de devam ediyor. Kızım Şeyma beni görüyorsan korkmadan gel ve teslim ol” çağrısında bulundu.

6 yıl önce PKK tarafından oğlu kaçırılan acılı anne Songül Altıntaş da evladını alana kadar oturma eylemini sürdürmeye devam edeceklerini belirterek “Kimse evde oturarak oğlunun geri gelmesini beklemesin. Burada oturma eylemine katılan bazı ailelerin çocukları geldi. Buraya gelip HDP’den oğlunuzu isteyin. Artık aileler PKK’ya karşı uyandı. Bizi kullanarak ne oyunlar yaptıkları ortaya çıktı. Gelin buraya evladınızı HDP’den isteyin ve alana kadar da eyleminize devam edin” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.