Ağabeyi için devlet büyüklerinden yardım istedi

37

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan 8 yaşındaki Furkan Göçer genetik kas hastalığı olan ve her 3 bin 500 erkek çocukta bir görülen DMD hastalığının pençesine düştü. Hastalığı sonrasında Furkan Göçer sosyal medya ve Cimer aracılığıyla Cumhurbaşkanı’na ve Sağlık Bakanı’na seslenerek yardım isteyen Furkan, “Uzun bir süredir DMD hastasıyım ve bu hastalığın ilaç Japonya’da bulunmuş. Hem kendim için hem benim gibi aynı hastalığın pençesinde olanlar için Japonya’dan ilacımı gönderir misiniz veya beni kök hücre için Hindistan’a gönderir misiniz? Bende sokakta arkadaşlarımla beraber koşup oynamak istiyorum. Onları izlerken çok üzülüyorum” dedi .

Furkan’ın 3 yaşındaki kardeşi Nazenin de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Abimin tedavi edilmesini istiyorum, onun ölmesini istemiyorum ne olursunuz bana yardım eder misiniz? Abimin ölmesini istemiyorum” dedi.

Oğlunun rahatsızlığının henüz 4 yaşında iken ortaya çıktığını ve 6 yaşından itibaren de  semptomların yükselmeye başladığını söyleyen anne Kader Göçer de “Oğlumun merdiven çıkmasında ve yürümesinde ciddi sorunlar yaşıyoruz. Okuluna gittiğinde büyük zorluklar yaşıyor ve bu hastalığın ilacı sadece Japonya’da var. Ayrıca Hindistan’da da kök hücre tedavisi yapılıyor. Oğlum Furkan ve onun gibi aynı rahatsızlığı yaşayanlar için devlet büyüklerimden, Cumhurbaşkanımızdan, Sağlık Bakanımızdan yardım istiyorum. Bu ilacı ne olur getirin. Devletimizin gücü belli güçlü bir devlet ve bunun üstesinden Allah’ın izniyle devlet büyüklerimiz gelecek ve oğlum iyileşecek. Ben buna can-ı gönülden inanıyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.