Dolandırıcılık yaptığı iddia edilen savcıya 6 yıl 9 ay hapis

40

Savcılık görevi devam eden Tamer C. Dikili’de bir tarlanın arsa vasfına dönüştürüleceğini söyleyerek Gökhan Sç adlı kişiden 500 bin TL. aldığı, adliyede katip olarak çalışan Özcan D. adlı kişiden sigorta şirketinden tanıdığı olduğunu ve kendisine araç alacağını söyleyerek 202 bin TL. aldığının iddia edilmesi üzerine Tamer C. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Tamer C. cezaevinde kısa bir süre kaldıktan sonra tahliye edilirken Kimseden dolandırma kastıyla para almadım. Almış olduğum paralar, arsa ve araba satın alınmasına yöneliktir. Kişilere olan borcumu kabul ediyorum. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum.” demişti.

Tamer C. yargılandığı İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya katılmazken şikayetçi katip Özcan D. mahkemede hazır bulundu. İstanbul Bakırköy Adliyesi’nde bir meslektaşını ve katibini dolandırdığı iddiasıyla “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 20 yıla kadar hapsi istenen eski savcı Tamer C.’nin yargılandığı davada, karar çıktı.

Şikayetçi Özcan D .mahkemede verdiği ifadesinde “41 yaşındayım ve 15 yıldır mahkeme katipliği yapıyorum. Savcıya tüm birikimimi verdim. Kendi kamu gücünü kullanarak beni dolandırmıştır. Hakkında ceza verilmesini talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Tamer C’nin şikayetçi Özcan D’ye karşı “basit dolandırıcılık” suçundan 3 yıl 9 ay hapis ve 12 bin 500 lira adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Sanık, şikayetçi Gökhan S.’ye karşı ise 3 yıl hapis ve 10 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.