Hırsızlık şüphelilerinden komik savunma

53

Küçükçekmece Halkalı Caddesi ile Şehit Erdinç Duran Caddesi Söğütlüçeşme Mahallesi’nde bulunan bir evde hırsızlık girişiminde bulunulduğunun ihbarı üzerine bahse konu adrese polis ekipleri ve mahalle bekçileri sevk edildi. Mahalle ve cadde ara sokaklarında hırsızlık şüphelilerinin yakalanması için çalışmalar yapılırken bekçiler ellerinde valizlerle birlikte gördükleri 5 kişiye “Dur” ihtarında bulundu. Şüpheliler bekçilerin “dur” ihtarına karşılık taşıdıkları valizlerle Halkalı Caddesinden İstasyon Mahallesine doğru kaçmaya başladı.

Mahalle bekçileri ve hırsızlık şüphelileri arasında yaşanan 20 dakikalık kovalamacanın sonucunda 5 şüpheli İstasyon Mahallesi Şehit Erdinç Duran Caddesi üzerinde yakalandı. Hırsızlık şüphelilerinden birisinin kendilerini yakalayan mahalle bekçilerinin neden kaçtıklarını sorması üzerine biri ‘spor yapıyorduk’ derken, başka biri ise ‘abim beni arıyordu, o yüzden koşuyordum’ diyerek kendilerini savundu. Bekçiler, şüphelileri yakaladıktan sonra ellerini kelepçeleyerek, tellerle çevrili otluk alanda muhafaza altına aldı.

Gözaltına alınan şüpheliler polis merkezine götürülürken mahalle bekçiler hırsızların çaldıkları bazı şeyleri kendilerinden saklamak için atmış olabileceklerini düşünerek yakaladıkları şüphelilerle kovalamaca yaşadıkları alanlarda arama gerçekleştirirken kısa bir süre içinde otların arasında içi para dolu bir çantanın saklanmış olduğunu tespit ettiler. Mahalle bekçileri buldukları çantayı açtıklarında içinde 10 bin lira olduğunu görüp durumu polis ekiplerine bildirdiler. Polis ekipleri de yaptıkları kısa bir araştırma sonrasında paranın Bakırköy Florya’da park halinde bulunan bir araç içinden çalındığını tespit ettiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.