Paylaşım yapan suçluyu jandarma hemen yakaladı

160

Hakkında Denizli’de karıştığı bir kavgada yaralama suçundan hakkında hapis cezası kararı alınan bir şahsı arama çalışmaları başlayan Jandarma dedektifleri olarak bilinen (JASAT) Jandarma Suç Araştırma Timi ekipleri üzerinde kayıtlı adresi olmayan şahsı sosyal medya üzerinden teknik takibe alırken bu şahsın yaptığı sosyal paylaşımlar takip edilirken paylaştığı bir fotoğraftan yola çıkan .timleri muhtemel sokakları tespit etti.

JASAT timleri aranan şahsın paylaştığı son fotoğrafta en ince detayları dedektif gibi inceleyen JASAT timleri çamaşır ipinde bulunan mandallar ve sandalye tipinden şahsın adresini tespit etti.

Aranan şahsın yakalanması için JASAT timi film sahnelerini aratmayan operasyonda mandal ve sandalye tipinden yola çıkarak tespit ettiği adrese elektrik arıza servisi kılığında gitti. Belirlenen adrese JASAT timi elektrik arıza servisi kıyafetleri ve aracı giden ekibin kapıyı çalması üzerine kapıyı açan şahsı JASAT timi tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

JASAT timi tarafından gözaltına alınan şahıs yapılan sorgusunda bir araziye kurutmak için bıraktığı itirafı üzerine yapılan aramada 20 kilogram esrar ele geçirildi. Jandarmada işlemleri tamamlanan suçlu daha sonra emniyete sevk edilen suçlu burada verdiği ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.