Eşini öldürüp çocuklarını ağır yaraladı

32

İzmir’in Bergama ilçesinde meydana gelen olayda iddialara göre Baykent Ü cinnet getirip, mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile eşi Saime Ü.’yü öldürdü. Eşini öldürdükten sonra Baykent Ü. Hamit Fatih Ü. ve Zehra Ü.’yü yaralayıp, aynı bıçağı göğsüne saplayarak intihar girişiminde bulundu. Komşuların evden gelen çığlıkları duyması üzerine durumu polise ihbar etmeleri üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Saime Ü.’nün cansız bedeni ile yaralı baba ve 2 çocuğu ile karşılaştı.

Babalarının bıçaklı saldırısı sonrası yaralanan Hamit Fatih Ü., Zehra Ü. ile Baykent Ü., sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılırken çocukların durumlarının ağır olduğu ve çocukların kaldırıldıkları hastanede yapılan ilk müdahalelerin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Uzun süredir psikolojik sorunlar yüzünden ilaç kullandığı illeri sürülen Baykent Ü.’nün kendisini göğsünden bıçaklaması üzerine yaralandığı ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Eşinin bıçaklı saldırısı sonrası yaşamını yitiren Saime Ü.’nün cenazesi ise polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından Bergama Necla – Mithat Öztüre Devlet Hastanesi morguna gönderildi.

Babasının bıçaklı saldırısı sonrası yaralanan kızı Zehra Ü.’nün, olay sırasında “Kurtarın bizi. Babam annemi öldürüyor.” diye bağırdığı, bunun üzerine komşuların yardıma koştuğu öğrenildi.

Baykent Ü. ve ailesinin mahalleye 6 ay önce taşındıkları, tüm ailenin içine kapanık insanlar olduğunu belirten komşuları “Çok fazla dışarı çıkmazlardı. Bugüne kadar hiçbir kavga ya da tartışmalarını duymadık. Baykent Ü., inşaatlarda boyacı ustası olarak çalışıyordu.” dedi.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.