Kan donduran cinayet

29

Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi’nde meydana gelen olayda af yasası sayesinde Mart ayında serbest bırakılan Bursa’nın tanınmış ailelerinden olan Katmer ailesini oğlu Sezai Katmer’den uzun süre haber alınmamasının ardından Sezai Katmer’in ailesi tarafından öldürüldüğü ile alakalı polise bir ihbarda bulunuldu.

Kendisinden 12 Mayıs tarihinden beri haber alınamayan Sezai Katmer’in bulunması için polis çalışma başlattı. Gelen ihbar üzerine polis ekipleri Sezai Katmer’in “Öldürülmüş olabileceği” ihtimali üzerine cinayet şüphesi üzerinde yoğunlaştı. 3 ay süren çalışmalar sonrasında polis ekipleri Sezai Katmer’in ailesinin ve arkadaşlarının ifadelerini almasının ardından Katmer’e ait Yeniköy yolu üzerindeki zeytinlikte inceleme yapmaya başladı.

Yeniköy yolu üzerinde bulunan zeytinlikte araştırmalarını yoğunlaştıran ekipler zeytinlik alan içinde bulunan bağ evinin içerisinde bulunan daha önce su kuyusu olarak kullanılan daha sonra fosseptik çukuruna dönüştürülen alanda incelemelerini yoğunlaştırdı.

Fosseptik çukurunda inceleme yapan ekipler çukur içinde bir cesedi fark etmeleri üzerine olay yerine Cumhuriyet Savcısı ile birlikte Polis ve İtfaiye Ekipleri sevk edildi. Bulunan cesedin fosseptik çukurunun ağzının dar olması yüzünden çıkaramayınca cesede ulaşmak için AFAD ve iş makinaları devreye girerek yaklaşık 2 saatlik bir çalışma sonrasında cesede ulaşıldı.

Fosseptik çukurundan çıkarılan cesedin cezaevinden afla çıkan Sezai Katmer’e ait olduğu tespit edilirken, Katmer’in el ve ayaklarının bağlı olduğu belirlendi. Sezai Katmer’in ölüm nedenin tespit edilmesi için cesedinin incelenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na sevk edildiği öğrenilirken Sezai Katmer’in öldürülmesi ile ilgili polis ekipleri geniş çaplı bir çalışma başlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.