Eski koca dehşeti

31

İzmir’in Konak ilçesinde iddialara göre, aralarında şiddetli geçimsiz olan ve evliliklerinden 2 çocukları olan Gizem Filiz ve Aykut H., bir süre önce boşandılar. Mahkeme çiftin boşanmasına karar verirken çiftin çocuklarının velayetini alan genç kadın, boşanmanın ardından eski eşinin kendisine şiddet uygulayıp, tehditler de bulunması üzerine eski eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı. Mahkeme tarafından eski eşinden uzaklaştırma kararı çıkartılan eski koca, bugün saat 14.30 sıralarında, uzaklaştırma kararına rağmen Gizem Filiz’in Cengiz Topel Mahallesi 1185/17 Sokak’taki evine geldi.

Aykut H.’nin eski eşinin evine nasıl girdiği henüz tespit edilemedi. Aykut H. Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencisi olan ve bir mağazada yarı zamanlı tezgahtar olarak çalışarak çocuklarına bakan eski eşi Gizem Filiz’i, boğarak öldürdü. İşlediği cinayetin ardından polisi arayarak işlediği cinayeti ihbar etti İhbar üzerine olay yerine kısa sürede adrese gelen polis ekipleri, Aykut H.’yi gözaltına aldı. Olay yeri inceleme ekipleri tarafından Gizem Filiz’in cansız bedeni ise yapılan incelemelerin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Eski eşi tarafından boğularak öldürülen Gizem Filiz’in velayeti üzerinde olan çocukların ise Manisa’da yaşayan anneannelerinin yanında oldukları öğrenildi.

Gizem Filiz’in eski eşi tarafından boğularak öldürülmesinin ardından acı haberi alan annesi ve dayısı sinir krizi geçirirken birbirlerine sarılarak ağladılar. Gizem Filiz’in amcası ise yeğenin daha önce defalarca eski eşi tarafından tehdit edildiğini ve yolunun kesildiğini ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.