Hırsız suç makinası çıktı

17

Akşam saatlerinde seferlerini tamamladıktan Kadıköy-Maltepe seferi yapan özel halk otobüsünün sürücüsü tarafından park edildi. Çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarına göre dün sabah saatlerinde özel halk otobüsüne giren kişi, bir süre aradıktan sonra anahtarı buldu.

Otobüsün anahtarını bulan şüpheli şahıs daha sonra özel halk otobüsünü çalıştırarak Taksim’e gitti. Sabah saatlerinde özel halk otobüsünün şoförü park halinde bıraktığı otobüsünün yanına gittiğinde otobüsünün yerinde olmadığını görünce büyük bir şok yaşayarak otobüsün sahibini arayarak durumu bildirdi.
Özel halk otobüsünün sahibi de GPRS aracılığıyla otobüsün yerini tespit ederek durumu polise bildirdi. İhbar üzerine polis ekipleri özel halk otobüsünün Taksim’de dolaştığının tespit edilmesi üzerine tedbir alarak otobüsü beklemeye başladı. Bu sırada otobüsün Taksim Meydanı Alt Geçidi’nde kapıları açık halde terk edilmiş olarak bulundu.

Yaşanan olaydan birkaç saat sonra Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptığı çalışmalar sonucunda şüpheli Ali Volkan C. yi Kartal’da yakaladı. Polis ekipleri tarafındna gözaltına alınan şüphelinin kasten yaralama, gasp, uyuşturucu ticareti, otodan hırsızlık olmak üzere toplam 35 adet suç kaydı olduğu öğrenildi. Şüpheli Ali Volkan C.’nin polise verdiği ilk ifadede babasının otobüs şoförü olduğu, kendisinin de belli bir süre otobüs şoförlüğü yaptığı ve araca ihtiyacı olduğu için aldığını daha sonra geri vermeye fırsatı olmadığını söylediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.