Gaziantep’te vatandaşlardan HDP’lilere sert tepki

50

DAEŞ tarafından yapılan 20 Ağustos 2016’da Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Beybahçe Mahallesi’nde canlı bomba saldırısında çoğu çocuk 57 kişi hayatını kaybetmişti.

HDP milletvekilleri Mahmut Toğrul, Meral Danış Beşdaş ve Serpil Kemalbay dört yıl önce meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşları anmak istemesi üzerine patlamanın yaşandığı sokağa gelmelerine sokak sakinlerinin bazıları tepki gösterdiler

Sokak sakinleri patlamanın meydana geldiği yere gelen HDP milletvekilleri ve beraberindekileri sadece yılda bir bölgeye gelip şov yaptığını söylerken bazı vatandaşlar gelen HDP’li vekillere ve yanındakilere “Buraya sadece yılda bir kez sadece propaganda yapmak için gelerek yakınlarını kaybedenlerin acısını hatırlatıyorsunuz, buraya gelme amacınız sadece şov yapmak. Burada bir şey yapılacaksa kentin valisi ve diğer partilerin yetkilileri gelir. Ama burada sizin olmanız sadece şov yapmak. Bizlerin yaşadığı acıyı siz bilemezsiniz? Her yıl yaptığınız acımızı bir kez daha bizlere hatırlatmak. Sizler bizim acımızı hiç paylaşmadınız diyerek” tepkilerini gösterdiler.

Vatandaşların sert tepkileri üzerine HDP milletvekilleri ise patlamanın yaşandığı alana hayatlarını kaybeden vatandaşları anmak için geliyoruz amacımız propaganda yapmak değil. HDP’li vekiller ve yanlarındaki heyet daha sonra patlamanın meydana geldiği yerde basın açıklaması yaptıktan sonra çiçek bırakarak ayrıldı.

HDP’li vekiller ve heyetin sokaktan ayrıldığı ana kadar çevrede geniş güvenlik önlemleri alındığı gözlemlenirken bazı vatandaşların daha sert tepki göstermesinde diğer vatandaşların engel olduğu gözlerden kaçmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.