MİT başarılı bir operasyona daha imza attı

119

Mehmetçik, kar-kış, yağmur-çamur, dağ bayır demeden yaptığı Eren operasyonlarıyla hain terör örgütü PKK’ya aman vermeden yurt dışındaki operasyonlarına son hızla devam ediyor.

Son günlerde yurt içinde ve yurt dışında yapılan başarılı operasyonlar sonrasında Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridoru belli ölçüde yok edilmiş, canını kurtaran hain teröristler de Irak’ın Sincar bölgesinde yuvalanmıştı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Irak temaslarından sonra bu bölgeye operasyon düzenlenmesi gündeme geldi.

Bu konuda Irak yerel yönetimi ve merkezi yönetimle temaslar sürerken Milli İstihbarat teşkilatı (MİT) boş durmayarak Irak’ta, ABD ve AB’nin DEAŞ ile mücadele paravanının arkasına saklanarak gönderdiği silahları teröristlere dağıtan hain örgütün sözde jojistik sorumlusu İbrahim Parım’ı yakalamak için operasyon düzenledi. Büyük bir gizlilik içerisinde gerçekleşen operasyon sonunda “Laşer” kod adlı hain, Sincar bölgesinde düzenlenen operasyonla yakalanarak Türkiye’ye getirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda, MİT ve Ankara Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Terörle Mücadele Şubesi’nde sorgulanma süreci devam eden Parım’ın, Suriye/Kobani’de yaşanan çatışmaları protesto etmek amacıyla örgüt tarafından 6-8 Ekim 2014′ tarihleri arasında Van’da düzenlenen sokak eylemlerinde yer aldığı, 2015’te ise terör örgütünün kırsal kadrosuna katıldığı belirlendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.