Elleri öpülesi anne

23

Terör örgütlerine aman vermeyen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İnsansız Hava Aracı (iha) Bitlis’in kırsal bölgesindeki bir teröristin yerini belirlemesi üzerine durum Bitlis İl Jandarma Komutanlığı’na bildirilerek, teröristin kimliği belirlendi. Teröristin kimliğinin belirlenmesi üzerine teröristin ailesine durum haber verilirken teröristin annesi ticari bir araçla ormanlık alana getirildi.

Bitlis’in kırsal alanına getirilen anne ve küçük oğlu jandarmalar eşliğinde birlikte yürüyerek terörist olan oğlu D.A.’nın yanına giderek burada oğlu ile yaptığı kısa bir konuşmanın ardından oğlunun Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim olması konusunda ikna ederek oğlunu terör örgütü PKK’nın elinden kurtardı. D.A. daha sonra kendi isteği ile jandarma ekiplerine teslim oldu.

Oğlunu terör örgütü PKK’nın elinden kurtaran anne “ Allah devletimize zeval vermesin. Hiç beklemediğimiz anda böyle bir olay yaşadık. Bize bugüne kadar devleti ve jandarmayı çok farklı anlatmışlardı. Hep onlardan korkuyorduk ama bugün her şey değişti” dedi.
Terör örgütünden annesinin ikna etmesi sonucu ayrılarak teslim olan D.A ise “Bugün esaretten kurtuldum. Bugün benim yeniden doğduğum gün. Jandarmayı bize hep düşman olarak gösterdiler, bizim beynimizi böyle yıkadılar. Benim annem gibi başka annelerin de gözyaşlarının dinmesi için elimden ne geliyorsa yapacağım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.