Borçlularını karılarını kaçırmakla tehdit eden tefeci çetesine baskın

21

Adana’da tefecilik yaparak bir çok insanı mağdur eden bir çete hakkında yapılan ihbar üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü’ne 91 kişiyi mağdur edip, 20 milyon TL haksız kazanç elde eden şebekeyi deşifre etti.

Tefeci çetesi için yapılan teknik ve fiziki takip sonrasında çete üyesi oldukları belirlenen 14 kişiye yönelik, savcılığın yakalama kararı çıkartmasının ardından şafak vakti operasyon düzenlendi.

Polis ekipleri tarafından daha önce adresleri tespit edilen şüphelilerin adreslerine yapılan eş zamanlı baskınlarda, şebekenin lideri olduğu öne sürülen Metin K., eşi Meltem, kardeşi Hasan, yeğeni Selçuk K. ile Teoman K. , İbrahim G. , Abdurrahman D. , Abdülaziz D. K, Ufuk G., İbrahim K., Cumali D., Tahir Y., Ahmet ile oğlu Mustafa K. gözaltına alındı.

Eş zamanlı operasyon düzenlenen çete üyelerine ait ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 21 milyon 593 bin 629 TL tutarında 473 senet ve çek, alacak notlarının bulunduğu 15 defter, 18 araç satış sözleşmesi, farklı kişilere ait 14 tapu, 1 ruhsatsız tüfek, 1 kurusıkı tabanca, 10 gümrük kaçağı cep telefonu ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Tefeci çetesinin yıllık yüzde 100, aylık ise yüzde 25’lere varan faizle para verdikleri, kendilerine borçlandırdıkları kişilerin ödemelerini geciktirdiklerinde taşınmaz mallarına el koyduklarını ve bu kişileri “Gerekirse eve gelir karını alır dağa kaldırır, çocuklarını öldürürüz” diyerek tehdit ettikleri öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.