Özel güvenlik görevlisi cinayet girişimini engelledi

95

Dün sabah saatlerinde Ankara’nın Çankaya ilçesi Bahçelievler Mahallesi’ndeki özel bir hastanede meydana gelen olayda, av tüfeğini sırtına koyan ve geçimini kağıt toplayıcılığı yaparak sağlayan Alev Ş. 1 yıl önceki boşandığı eşi.Ö.D.,’nin(42) temizlik görevlisi olarak çalıştığı özel bir hastaneye geldi.

Alev Ş.’nin hastane girişindeki hareketlerinden şüphelenen özel güvenlik görevlileri Alev Ş.,’nin sırtında kabarık bir şey olduğunu fark ederek yaptıkları kontroller sonrasında durumu hastane polisine bildirmeleri üzerine hastane girişine gelen polis ekipleri Alev Ş.’yi belindeki tüfeğiyle birlikte etkisiz hale getirildi.

Polis ekipleri tarafından av tüfeğiyle birlikte yakalanarak gözaltına alınan Alev Ş., polis merkezinde yapılan ilk sorgusunda hastaneye eski eşi Ö.D’yi öldürmeye geldiğini itiraf etti. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Alev Ş.’nin yapılan üst aramasında av tüfeğinde 1 adet fişeğin fişek yatağında olduğu ve 15 adet kartuşun ise bulunduğu tespit etti.

Alev Ş.’nin av tüfeği ve 15 adet kartuşuna el konulurken gözaltına alınan Alev Ş.. Çankaya Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği’ne götürüldü. Burada verdiği ifadesinde alkol tedavisi gördüğünü ve hastane önüne nasıl geldiğini hatırlamadığını söyledi. Alev Ş.’nin evinde yapılan aramalarda ise  iki adet sallama tabir edilen bıçak bulunurken Alev Ş.’nin eski eşi ve çocuklarını da daha önce ölümle tehdit ettiği belirlendi.

Tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edilen Alev Ş. nöbetçi mahkeme tarafından 2 aylığına elektronik kelepçe takılarak evi terk etmemesine ve adli kontrol altına alınmasına karar verdi. Yapılan incelemelerde ayrıca Alev Ş. hakkında trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek, kasten yaralama ve tehdit hakaretten toplam 6 suç kaydı olduğu öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.