Anne kızının kaçırıldığını iddia ederken kızı kendi isteğiyle kaçtığını söyledi

16

17 yaşındaki kızı Gülbeyaz C.’nin oğlunun dini nikahlı eşi Habibe Ö.’nün kardeşi Abdülkadir Ö. tarafından zorla alıkoyulup istismar edildiğini iddia eden Şerife Y., bir televizyon kanalında yayınlanan programa katılarak kızının bulunması için yardım talebinde bulundu.

Televizyon programına telefonla canlı olarak bağlanan Gülbeyaz C. ise annesinin iddia ettiği gibi 17 yaşında değil 18 yaşında olduğunu ve Abdülkadir Ö. ile rızasıyla kaçtığını söyledi.

Gülbeyaz C., “Abdulkadir ile bir yıldır ilişkimiz sürüyor. Evden son çıktığım gün annemin haberi vardı. Beni başkasıyla evlendirmek istiyordu. Annem Abdülkadir ile olan ilişkime karşıydı. Ona gitmemden dolayı sinirlendi ve beni arayarak “kimseye yar etmeyeceğim. Seni oradan alacağım. Onların elinde güvende değilsin. Sana baskı uyguluyor’ dedi. Aslında böyle bir şey yok ben 18 yaşındayım bana birisi istismarda bulunsa gider zaten şikayetçi olurum” dedi.

Açıklamalarına devam eden Gülbeyaz C. “Annem olayı bildiği halde saptırdı. Biz Abdülkadir ile evlenmek için resmi nikah işlemlerine başvurduk ve nikah günümüz koronavirüs önlemleri nedeniyle uzatıldı, evleneceğiz.” dedi.

Tacizle suçlanan Abdülkadir Ö. de “Ben kimseyi kaçırmadım. Gülbeyaz’ı kendi isteğiyle geldi ve o gün annesi dahil herkesi arayarak durumu söyledik. Suçlamaları kabul etmiyoruz.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.