Kaçak meyhaneye baskın

6

Yapılan bir ihbar üzerine Bursa Osmangazi’ye bağlı Bahar Mahallesi’nde metruk bir binanın arka bahçesinde derme çatma kaçak bir meyhane olduğunu ve burada geceleri müşteri kabul edildiğinin öğrenilmesi üzerine Bursa Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polisler bahse konu metruk binada bulunan meyhaneyi bir süre izlemeye aldılar.

Polis ekibinden bir polis metruk bir binanın arka bahçesinde bulunan meyhaneye müşteri gibi gelerek kapıyı çaldı. Yeni bir müşterinin geldiğini düşünen meyhane işletmecileri kapıyı açarken polis ekipleri meyhane içerisinde arka taraflarda bir masada oturan 6 kişinin içki alemi yaptığını gördü.

İçerideki sivil polisin talimatıyla polis ekipleri tarafından sözde meyhaneye yapılan baskında bir anda polisi karşısında gören şüpheliler ise şaşkınlarını gizleyemedi. Baskın sonrasında meyhanede yapılan aramada bulunan çok sayıda alkol şişesi, buzdolabı, tezgâh, meyve tabakları ve mutfak gereçleri polis ekiplerini şaşırttı.

Metruk bina içinde arama yapan polis ekipleri bir çok yere gizlenmiş dolu alkol şişeleri buldu.

Koronavirüs tedbirlerini hiçe sayarak metruk meyhanede içki alemi yapan 6 kişiye 18 bin 900 TL para cezası kesildi. Öte yandan Emin Ç., isimli bir şüpheli, üst araması yapmaya çalışan polis ekibine mâni olmaya çalışarak, ‘’Üzerimi arayamazsın, iznin var mı?’’ diye tepki gösterdi.

Kaçak meyhaneyi işlettiği iddia edilen N.E., ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Olayla alâkalı tahkikat devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.