Küfür yüzünden çocukluk arkadaşını öldürdü

56

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde meydana gelen olayda Berat Çağlak isimli genç, daha önce kendisine küfür ettiğini iddia ettiği için kavga ettiği çocukluk arkadaşı U.T. ile sokakta karşılaştı. İki çocukluk arkadaşı arasında önce sokak ortasında başlayan küfürleşme tartışması kısa bir sürede kavgaya dönüşürken ikili arasında çıkan arbedede Çağlak, çocukluk arkadaşı U.T.’nin bıçak darbeleriyle ağır yaralandı.

İki çocukluk arkadaşı arasında yaşanan ve U.T.’nin bıçak darbeleriyle Berat Çağlak’ın yaralandığı kavgayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırılan Çağlak, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından U.T. polisler tarafından gözaltına alındı. Polis merkezinde U.T. verdiği ilk ifadesinde “Olay anında alkollü olduğunu arkadaşının kendisine saldırdığını, kendisini korumak için arkadaşını bıçakladığını, arkadaşını öldürmek gibi bir amacı olmadığını ve pişman olduğunu” söylediği öğrenildi. U.T. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.
Yaşanan olay sonrası Çağlak’ın ölmeden kısa süre önce çektirdiği fotoğrafında arkasında bulunan arabanın camında,“Katilimin kim olduğunu biliyorum. Fakat sen bir gün sevilmediğin bir yürekte kim vurduya gideceksin” yazması dikkat çekti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.