Van Çatak’ta 3 şehidimiz var

23

TSK tarafından 8 Eylül tarihinde başlatılan tarihinde Van İl Jandarma Komutanlığı ‘Yıldırım-10 Norduz Operasyonu’ kapsamında PKK’yı tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla bölgede operasyon başlatılmıştı.

Van’ın Çatak ilçesi kırsalında PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada 3 terörist ölü olarak ele geçirilirken operasyonda 1 Jandarma yüzbaşı ile 2 Jandarma uzman çavuşun şehit olduğunu ve 1 Jandarma yarbayın ise yaralandığını açıkladı.

Şehitlerimizin kimlikleri Jandarma Genel Komutanlığı, sosyal medya hesabından Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Mahmut Top’un Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar’ın ve Jandarma Uzman Çavuş Sezer Uçar’ın şehit olduğunu açıkladı.

Şehit Uzman Çavuş Sezer Uçar’ın iki kız çocuğu sahibi olduğu öğrenilirken şehidimizin cenazesi memleketi Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde defnedilmek üzere gönderildi.

Teröristler tarafından şehit edilen bir diğer Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar’ın anne ve babası Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine bağlı İlören Mahallesi’nde çiftçilik yapan Sabri ve Hatice Uyar’a acı haber verilirken şehidimizin ailesinin oturduğu ev ve sokağa Türk bayrağı asıldı. Baba Sabri Uyar, evlerinin bahçesinde taziyeleri kabul etti.

Acılı baba Sabrı uyar iki oğlunun halen asker olduğunu ifade ederken “ Oğlum Kurban bayramında burada kurbanını kesti, iznini tamamladıktan sonra birliğine döndü. Kendisiyle en son dün akşam saatlerinde telefonda görüştük. Bir yere gideceği zaman bize göreve gittiğini söyler ve bizden helallik alırdı. Akşam bize hiçbir şey söylemedi. Vatan sağ olsun. Söyleyecek sözüm yok. Şimdi beni askere göndersinler hemen giderim. Biz vatan için canımızı gözümüzü kırpmadan veririz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.