Pişkinliğin böylesine de pes!

14

Muğla ilinin Bodrum ilçesinde hakkında birçok suçtan yakalanma kaydı olan 2 kişi sahte kimlikle yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilirken şüphelilerden bir tanesi ise, gazetecilere ”Neyin haberini yapmaya çalışıyorsun, çok merak etmekteyim” dedi.

Olay akşam saatlerinde plaka tanıma sistemi üzerinde şüpheli olarak görülen bir aracın durdurulması sonucu araçta bulunan 2 kişinin kimlik kontrolleri esnasında kimliklerinin sahte olduğunun tespit edilmesi üzerine Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilerek burada yapılan parmak izi tespitlerinde haklarında birçok suçtan sabıka kaydı ve haklarında yakalama kararları olduğu öğrenildi.

Yapılan araştırmalar sonrasında Oktay Çamlıbel adına sahte kimlik düzenlenmiş kişinin T.Y.Ş. adlı bir kişi olduğu, Uğur Uygar adlı sahte kimlik taşıyan kişinin de B.B. adında bir suçlu olduğu belirlendi. İki sabıkalı kişinin basit yaralama, belge üzerinde sahtecilik, hırsızlık, cezaevinden firar olmak üzere 27 farklı suçtan sabıka kayıtları olduğu ve arandıkları tespit edilmesi üzerine adliyeye sevk edilen şüpheliler nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Adliye çıkışı gazetecilerin fotoğraf almalarına 2 şüpheli tepki gösterirken kendilerini görüntülemek isteyen ve sorular soran muhabirlere “Ne haberi yapmaya çalıştığınızı çok merak ediyorum, fotoğraflarımızı yakışlık çekin” dedikleri ve kendilerini uyaran polislere de gazetecilere engel olmaları konusunda uyarılarda bulunması gözlerden kaçmadı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.