Cinsel istismar davasında karar çıkmadı

53

29 Nisan günü Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Ahmet Emre Yıldır  9 yıl boyunca akrabasının cinsel istismarına uğradığını iddia ederek yaşamına son vermişti.

Ahmet Emre Yıldır; intihar ermeden 1 ay önce yakın akrabası Vedat T. tarafından cinsel istismara uğradığını ailesine açıkladıktan sonra Vedat T. ile yüz yüze gerçekleştirdiği görüşmenin ses kaydı ile Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Vedat T. Ahmet Emre Yıldır’ın intiharı sonrası ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilirken Vedat T.’nin yargılanmasına Edirne’de devam edildi.

Vedat T’nin yargılanmasına Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilirken Covid-19 salgını dolayısıyla mahkemeye sadece Yıldır’ın birinci dereceden yakınları ve aile avukatları duruşma salonuna alınırken Çanakkale cezaevinde tutuklu olarak yatan Vedat T. Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Mahkeme Vedat T.’nin tutukluluk halinin devamına karar verirken Vedat T.’nin oğlu ise konuşmama hakkını kullandı.

Mahkemenin tutukluk kararının devamının açıklanmasının ardından Ahmet Emre Yıldır’ın annesi Oya Yıldır, gözyaşlarına hakim olamazken adliye çıkışında sinir krizi geçirdi. Acılı anne “Oğlumun kanı yerde kalmasın. Daha 25 yaşındaydı. Her gün mezarına giderek onunla konuşuyorum. Vedat T.’nin oğlu herşeyi biliyordu. Konuşsa herşeyi açıklayacaktı. Ama konuşmama kararı alarak beni ve ailemi bir kez daha öldürdüler” dedi.

adliyeden çıktığı sırada feryat edip sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına hakim olamayan anne Yıldır, adalet istediğini söylerken “Yavrumun kanı yerde kalmasın istiyorum. Bu ölse bile bana yetmiyor. 25 yaşında fidanım gitti. Yavrum gitti, ben her gün toprakla konuşuyorum. Pırıl pırıldı benim çocuğum, aslanlar gibiydi. Yıktılar bizi, ailemizi öldürdüler” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.