Pınar Gültekin’in adli tıp raporu vahşeti ortaya koydu

23

Muğla’da 16 Temmuz günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin kayboldu. Ailesinin Pınar Gültekin’e ulaşamaması üzerine kayıp başvurusunda bulunması üzerine jandarma ve polis ekipleri, arama çalışması başlattı. Polis ve jandarma ekipleri arama çalışmaları esnasında Pınar Gültekin’in eski sevgilisi Cemal Metin Avcı,’yı gözaltına aldı ve Cemal Metin Avcı yapılan sorgusunda Pınar’ı çıkan kavgada elleriyle boğup öldürdüğünü, cesedini bağ evindeki çöp variline koyup, yaktığını üzerine de beton döktüğünü itiraf etti.

Cemal Metin Avcı’nın gösterdiği yerde Pınar Gültekin’in cansız bedeni bir varilde yakılmış olarak bulunurken genç kızın yapılan otopsinin ardından cansız bedeni memleketi Bitlis’in Hizan ilçesinde toprağa verilirken şüpheli, “Canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek” suçundan tutuklandı.

Pınar Gültekin’in cinayetini aydınlatmak için yapılan adli tıp incelemesi tamamlanarak savcılığa gönderildi. Savcılığa gönderilen raporda genç kızın cesedinin 1,5 santimetre kalınlığında halatla sıkıca bağlanıp, cenin pozisyonunda varile koyulduğu bildirildi. Pınar Gültekin’in bulunan cansız bedeninin büyük bir kısmının yandığı kalan kısımlarının iste koyulduğu varildeki betonla birleştiği anlatılırken varilin morgda elektrikli spiral kullanılarak açıldığı kaydedildi.

Raporda ayrıca Pınar Gültekin’in cansız bedeninin bulunduğu varilde küçük-büyük tahta parçalarının yakıldığı ve yakma işlemi esnasında yangın hızlandırıcı kullanıldığı, genç kızın Cemal Metin Avcı tarafından darp edildiği esnada 2 dişinin kırıldığını, genç kızın boynunda bulunan halatın 6 defa dolanıp, iyice sıkıştırıldığı, yedinci dolamanın da dişlerin arasından ağız içinden geçirilerek yapıldığı vurgulandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.