Kades uygulaması bir kadını şiddetten korudu

18

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde meydana gelen olayda K. Ö ile eşi T. Ö. arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine kocasının kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle T.Ö cep telefonu üzerinden İçişleri Bakanlığı Kadın Acil Destek Uygulaması’na (KADES) ihbarda bulundu. İhbarla birlikte olay yerine çok sayıda resmi ve sivil polisin yanı sıra Özel Harekat Polisi de sevk edildi.

Öfkeli koca K.Ö. sokakta polisleri görünce iddialara göre karısına kapıyı açmasını ama kendisinden şikayetçi olmamasını söylemesine rağmen kapıyı açan T. Ö. polise eşinden şikayetçi olduğunu söyledi.

Karısının kendisini şikayet etmesine sinirlen K.Ö. evin kapısını kapatarak kendisini kilitlerken T.Ö. polislere eşinden şiddet gördüğünü ve evde tüfek olduğunu söylemesi üzerine polis ekipleri çelik yelek giyerek operasyon hazırlığına başlarken çevrede de güvenlik önlemleri aldılar.

K.Ö. balkona elinde cep telefonu ile çıkarak “Elimde silah yok, şu an ağbimle konuşuyorum. Sizler silahı bırak diyorsunuz, hani silah nerede? Şimdi evimin kapısını zorluyorlar. Sadece eşim şikayet etti diye bu kadar polis gelmiş elimde silah olmadığı halde silahı bırak diye bağırıyorlar.” dedi

Polisler 1 saatlik çalışma sonrasında öfkeli kocayı ikna ederek evinden çıkardı. Daha sonra ayrı ekip araçları tarafından polis merkezine götürülen çiftin evinde yapılan aramada bulunan ruhsatlı bir av tüfeği muhafaza altına alındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.