Yastık savaşı gözüne maloluyordu

105

Aydın’da meydana gelen olayda baba Adnan A. ve kızı Belinay evlerinin yatak odasında yastık savaşı yaparak şakalaşırlarken yastığın çarptığı avize parçalandı. Yastık çarpması sonucu parçalanan avizeden kopan küçük bir cam parçası Belinay’ın sol gözüne saplandı. Aile, hemen kızlarını apar topar yakınlarındaki özel bir göz hastanesine götürdü.

Özel hastanede Belinay’a yapılan ilk müdahalenin ardından küçük kız önce Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, sevk edilmesinin ardından da İzmir’deki Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Her iki hastanede yapılan tedavilerin olumlu sonuç vermemesi üzerine çaresiz kalan aile, daha sonra da İzmir’deki özel bir göz hastanesine başvurdu.

Sıkıntılı günler geçirdiklerini ifade eden Anne Özgül A., duygularını “Büyük bir korku ve endişeyle kızımın başında sabaha kadar bekledik. Doktorlar ilk muayeneleri sonrasında kızımın darbe alan gözünün diğer gözü gibi görmeyeceğini ve buna hazırlıklı olmamızı söylediler. Doktorlar ‘Şu an görmeden öteki gözü yerinde tutmaya çalışıyoruz’ dediler. Yapılan ameliyatın başarılı geçmesi sonrasında kızımın cam isabet eden gözünde bir problem kalmadı, şu an o gözü net bir şekilde görüyor” diyerek ifade etti.

Sol gözüne avizeden kopan camın isabet ettiği Belinay’ın operasyonunu gerçekleştiren doktoru “ Hastanemize gelir gelmez küçük kızımızı ameliyata aldık. Kopan kornea parçasının canlı olduğunu gördük. Bu aşamada yapılacak en doğru şeyin bu parçayı tekrar yerine dikmenin en sağlıklı şey olacağını düşündüm.  Zorlu ve biraz da riskli bir ameliyatla kornea dokusunu 10 dikişle yerine diktik. Ayrıca parçalanmış kapak dokusunu estetik olarak yerine diktik. Şu an kızımız sağlıklı olarak görüyor.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.