Polislerden oğlunun tutuklanması için yardım istedi

74

Bursa’nın İnegöl ilçesi Alanyurt Yolu’nda meydana olayda İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle denetimlerini artırarak kentin farklı noktalarına uygulama noktaları kurdu.  Yapılan denetlemeler esnasında bir kamyonetin sürücüsü polisin ‘dur’ ihtarını uymayarak, kaçmaya başladı. Kaçan kamyonetin peşine düşen polis ekipleri yaklaşık 15 kilometrelik süren kovalamaca sonrasında kamyonet sürücüsü kamyonetini bir fabrikanın bahçesine park ederek polislerden koşarak kaçmaya çalıştı. Polis ekipleri fabrika bahçesine park edilen kamyonetin plakasından aracın sorgulamasını yaparak aracın sahibine ulaşarak iletişime geçtiler. Kamyonetin sahibi aracı oğlunun kendisinden izinsiz olarak aldığını ifade ederek aracının olduğu yere gelerek oğlunu telefonla arayarak teslim olmasına rağmen kamyonetin sahibin oğlu polislere teslim olmayı kabul etmedi.

Kamyonet sahibi polis ekipleri ile konuşurken “Çocuğumuzu elimizde tutamıyoruz. Bizi dinlemediği gibi bize devamlı bela getiriyor. Ne yaparsak yapalım bizi dinlemiyor.  Hakkında uyuşturucu kullanmaktan ertelenmiş cezası da var. Annesi ve benim tek çaremiz oğlumun tutuklanarak içeri girmesi. Tutuklanırsa bizde ailece rahat edeceğiz. Ben nereye müracaat edeyim bilmiyorum” dedi.

Polis ekipleri kamyoneti babasından izinsiz alarak polislerden kaçarken kırmızı ışık ihlali yaptığı gerekçesiyle 314 TL, polisin ihtarına uymaması nedeniyle 166 TL, ehliyetsiz araç kullanması nedeniyle 2 bin 699 TL ve kamyonet sahibine de 2 bin 699 TL ceza uyguladı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.