16 günde 4 yakın akrabasını kaybetti

21

Öğretmen olarak görev yapan Cevdet Alkan ilk önce 20 Kasım günü 61 yaşındaki ablasını kanserden kaybetti  Ablasını defnettikten kısa bir süre sonra 90 yaşındaki babası ve 86 yaşındaki annesinin koronavirüse yakalandığını öğrenen Cevdet Alkan’ın babası koronavirüs yüzünden hayatını kaybederken kendisi de koronavirüse yakalandı.

Cevdet Alkan babasını kaybettikten 2 gün sonra da bu kez annesinin ölümü üzerine yıkılırken koronavirüs yüzünden karantina altında tutulduğu için anne ve babasının cenazesine katılamadı.  Evde tedavisine devam edilen Cevdet Alkan’ın bu kez 63 yaşındaki ablası koronavirüs sonucu hayatını kaybederken Alkan, 16 içinde ailesinden 4 bireyi kaybederken koronavirüsü hafif belirtilerle atlattı.

İlk acıyı kanserle mücadele eden küçük ablasını kaybederken yaşayan Cevdet Alkan 16 gün içinde önce babasını, sonra annesini ve en son büyük ablasını kaybettiğini söyledi. Kendisinin de koronavirüse yakalanması yüzünden annesinin, babasının ve büyük ablasının cenazesine katılamadığını ,onlara son yolcuklarında eşlik edemediği için duyduğu üzüntüyü dile getirirken “Kısa bir sürede 4 yakınımın ölümünü yaşadım. Bu nasıl bir acıdır böyle” dedi.

Bu süreçte koronavirüsü yenmesinde dahi “sevinemediğini dile getiren Alkan “Bu sürçte hem ruhen hem fiziksel olarak çöktüm. Bu acının bir tarifi yok. Ben ailemi kaybettim. Sadece bir ablam hariç diğerleri koronavirüs yüzünden hayatlarını kaybettiler. Bana veya sevdiklerime bir şey olmaz diyerek düşüncesizce hareket etmeyin. Size bir şey olmayabilir ancak yanına girip çıktığınız anne ve babanızın ağır bir hastalık geçirmesine hatta ölümüne sebep olabilirsiniz. Bunun pişmanlığını ömür boyu yaşayabilirsiniz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.