Sigara içerken yakalanınca karantinayı ihlal ettiği ortaya çıktı

17

81 ilin valiliğine İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında gönderilen genelgeyle, valilik ve kaymakamlıklar tarafından belirlenen yerlerde vatandaşların sigara içmeleri yasaklanırken bu konuyla ilgili 81 ilimizde uygulamalara başlanmıştı.

Genelgenin yayınlanmasının ardından Bursa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de sigara yasağıyla ilgili denetim başlattı. Bursa il Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Motosikletli Yunus Timleri Büro Amirliği ekipleri, kalabalık cadde ve meydanlarda sigara yasağına uymayan vatandaşlara cezai işlem uyguladı.

Denetimler esnasında ekipler meydanda yürürken sigara içtiğini gördükleri Hamdi İ. adlı vatandaşı durdurarak ceza yazmak için kimliğini aldıklarında Hamdi İ.’nin eşinin koronavirüs hastası olduğu için karantinada olması gerektiğini tespit etti.

Polis ekiplerine Hamdi İ. “Evden ekmek almak ve çalıştığım işyerine evrak bırakmak için çıktım. Eşime ayın 2’sinde eşime yapılan test sonrası pozitif tanı konulduktan sonra karantinaya alındı. Bana da ayın 5’inde test yapıldı ve test sonucum negatif çıktı. Bugün iş başı yapacağım ve iş yerimin istediği evrakları almak için dışarı çıktım. Ama karantinamın bitmesine hala 3 günüm var” dedi.

Ekipler karantinayı ihlal suçundan Hamdi İ’ye 3 bin 150 lira, caddede sigara içme kuralını ihlalden de 900 lira olmak üzere 4 bin 50 lira toplam ceza uyguladıktan sonra polis ekipleri tarafından çağrılan bir ambulansla evine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.