Eski sevgilisine 4 el ateş ederek yaralayan sanık hakim karşısına çıktı

38

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde meydana gelen olayda 5 yıl birlikte olan Cemal Albayrak ve Buse Güler ayrıldılar. İddialara göre Cemal Albayrak farklı sosyal medya hesapları kullanarak eski sevgilisini tehdit ederken barışmak istediği eski sevgilisinin bu teklifi kabul etmemesi üzerine  21 Mart 2020 tarihinde Gaziosmanpaşa Devlet Hastanesi önünde tekrar barışma teklifinde bulundu.

Eski sevgilisinin barışma teklifini kabul etmemesi üzerine Cemal Albayrak üzerinde bulundurduğu tabancası ile Buse Güler’e 4 el ateş ederek yaraladı. Yaşanan olay sonrasında yakalanarak gözaltına alınan Cemal Albayrak çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutuklu sanık Cemal Albayrak’ın İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmasına Albayrak şikayetçi Buse Güler ile annesi Arzu Güler ve taraf avukatları katıldı. Sanık Albayrak mahkemede verdiği ifadesinde” Buse’yi vurduğum gün yurt dışına gitme hazırlıkları yapıyordum. Olay günü yanında bir erkekle samimi olarak gördüm. Yanındaki erkek arkadaşı onu öpüp yanından ayrıldıktan sonra kendisiyle konuşmak için yanına gittim. Yanındakinin kim olduğunu sorunca ‘Yeni kocam’ dedi. Ben de bunu hazmedemeyerek yanımdaki ruhsatsız tabancamı çıkartıp iki metre mesafeden iki el ateş ettim” ifadelerini kullandı.

Sanık Albayrak, olay sonrasında eski sevgilisini hastaneye götürmek istediğini ama sonra paniklediği için olay yerinden kaçtığını ifade ederek “Bir anlık öfkeme yenilerek böyle bir eylem gerçekleştirdim. Şu anda pişmanlık duyuyorum” dedi.

Müşteki Buse Güler ise, kendisiyle ayrıldığımızı hiç kabul edemdi. Sık sık bana tehdit mesajları attı. Olay günü peşimden geldi ve bana hiçbir şey söylemeden iki el arkamda iki el de önümden ateş ettikten sonra olay yerinden kaçtı dedi.

Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.