Avukatının tacizi yüzünden hayatı karardı

69

N.Ç. (50), 4 yıl önce İstanbul’da yaşarken anlaşamadığı eşi C.B.’den boşanmak için eski Adana Barosu Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırık ile anlaştı. Boşanma davası sürerken iddiaya göre Çıtırık, N.Ç.’ye, gece saatlerinde, “T.M. isimli oteldeyim. Şu an kaldığım yer. 1517 oda numaralı. Çok rica ediyorum. Bu otel sorun olmaz. Çok memnun olurum. Mutlu edersiniz beni. Görüşmenin bence saati olmaz. Sabaha kadar sağa sola dönmektense beni kırmayın. Lütfen, bekliyorum” şeklinde mesajlar attı.

Eşi ile şiddetli geçimsizlik yaşayan N.Ç adlı kadın eşi C.B’den boşanmak için eski Adana Barosu Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırık ile anlaştı. İddialara göre boşanma davası sürerken avukat Çıtırık müvekkili N.Ç’ye gecenin geç saatlerinde “T.M. isimli oteldeyim. Şu an kaldığım yer. 1517 oda numaralı. Çok rica ediyorum. Bu otel sorun olmaz. Çok memnun olurum. Mutlu edersiniz beni. Görüşmenin bence saati olmaz. Sabaha kadar sağa sola dönmektense beni kırmayın. Lütfen, bekliyorum” şeklinde mesajlar attı.

N.Ç.’ye gönderdiği mesajlara cevap vermemesi üzerine Çıtırık, bu sefer de gece 02.03’te, “Yarım saat daha uyumayacağım yoksa da canınız sağ olsun” şeklinde mesaj gönderdi.

N.Ç kendisine gelen mesajların ardından avukatı Mengücek Gazi Çıtırık hakkında İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi’nde cinsel taciz suçundan dava açtı. 3 yıl süren davada 2019 yılının Mart ayında  karar çıktı ve avukat Çıtırık hakkında mahkeme 125 gün hapis cezasına çarptırırken bu hapis cezası paraya çevrilerek cezanın 3 bin 750 TL adli para cezası olarak ödemesine karar verildi. Ancak cezayı az bulan N.Ç., kararı istinafa taşıdı.

 

Dava devam ederken ve dava sonrasında yine iddialara göre avukat Çıtırık’ın arkadaşı oldukları iddia edilen bazı kişiler N.Ç adlı kadını taciz etmeye devam ettiler. N.Ç “Yaşadığım tacizler yüzünden evimden dışarı çıkamıyorum. Bazen de tehdit telefonları alıyorum. Bu olay psikolojimi bozdu. Bu avukat hakkında yetkililerin devreye girmesini bekliyorum” diye konuştu.

Öte yandan N.Ç., boşandığı eski eşi C.B.’den de hala ölüm tehditleri aldığını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.