Market soyguncusunu turşu kavanozuyla engelledi

65

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Reşatbey Mahallesi Adalet Caddesi’ndeki 21 Kasım günü bir markette yüzünde cerrahi maskesi ve kapüşonlu bir kıyafetle giren kişi marketteki raftan bir parfüm alıp, kasaya geldi. Parfüm parasını ödediği esnada şüpheli şahıs ceketinin içerisinden çıkardığı ekmek bıçağını kasiyer Nur Sima Y.’ye doğrultarak ,kasayı açmasını istedi. Kasiyer genç kızın kasayı açmaması üzerine şüpheli şahıs kasiyer kızın üzerine yürüdüğü esnada kasiyer Nur Sima Y., eliyle kasadan destek alıp, ayaklarıyla şüpheliyi uzak tutmaya çalıştı.

Market çalışanı Ercan T. cam bölmenin arkasından elindeki paspas ile soyguncuya müdahele etmek istemesine rağmen başarıl olamaması üzerine market rafından aldığı turşu kavonozunu soyguncunun başına isabet ettirdi. Turşu kavanozunun başına gelmesi üzerine şüpheli şahıs başından yaralı bir vaziyette marketten kaçarak sokakta izini kaybettirdi. Soyguncu ile karşı karşıya gelerek büyük bir korku yaşayarak şoka giren kasiyer Nur Sima Y.’yi, market çalışanları sakinleştirdi. Yaşananlar, markette bulunan güvenlik kamerasına da saniye saniye yansıdı.

Market çalışanlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen Gasp Büro Amirliği ekipleri, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Polis ekipleri market ve bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyerek soygunu gerçekleştirmek isteyen şüphelinin Caner Aydın olduğunu belirledi. Yapılan araştırmalar sonrası soygun girişimi sonrasında Caner Aydın’ın marketten çıktıktan sonra olayda kullandığı bıçağı Seyhan Nehri’ne attığı ve önce dolmuşla babaannesine gittikten sonra evine gittiği tespit edildi.. Şüpheli, evine düzenlenen baskında yakalanıp, gözaltına alındı.

Caner Aydın sorgulanmak üzere emniyete götürülürken “Paraya ihtiyacım vardı. Arkadaşlarımdan borç alarak o gün içki içtikten sonra markete soygun için girdim. Kasiyerden para isterken diğer market çalışanı kafama turşu kavanozunu isabet ettirince market çalışanını tebrik ederek marketten kaçtım.” dediği öğrenilirken Caner Aydın çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.