4 aydır kayıp olan gencin cansız bedeni ormanlık alanda bulundu

104

Kayacan ailesi İzmir’in Bayraklı ilçesinde yaşayan oğulları Mert Kayacan’a ulaşamayınca, 23 Ağustos’ta kayıp başvurusunda bulundu. Ailenin kayıp müracaatının ardından harekete geçen ekipler Kayacan’a ait bir ize ulaşamadı.

Mert Kayacan’ın bulunması için İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube, Kayıp Şahıslar Büro Amirliğince oluşturulan özel ekip, Kayacan’ın irtibatlı olduğu ve cep telefonundan devamlı görüştüğü yaklaşık 50 kişinin ifadesine başvurdu

Mert Kayacan’ın soruşturma kapsamında aranmasına devam edilirken İzmir’in Bornova ilçesinde Kayacan’ın otomobili üzerine branda çekilmiş ve plakaları sökülmüş halde buldu. Olay yeri inceleme ekiplerinin otomobilden aldığı parmak izleri sonucunda R.K. (25), B.K. (25), F.A. (35), Ü.G. (23), S.K. (24) ve A.S. (26) gözaltına alındı.

Mert Kayacan’ın otomobilinde parmak izleri bulunan şahısların gözaltına alınarak emniyette yapılan sorgulamaları esnasında şüpheliler ilk ifadelerinde Kayacan’ın kaybolmasıyla ilgili bilgileri olmadığını belirten B.K. ile R.K., çapraz sorguda suçlarını itiraf etti.  B.K. ve R.K. verdikleri ifadelerinde Mert Kayacan ile aralarında alacak-verecek nedeniyle anlaşmazlık yaşadıkları Kayacan’ı götürdükleri Narlıdere’deki ormanlık alanda tabancayla vurup çukura gömdüklerini söyledi.

İkilinin verdiği ifadede belirttikleri ormanlık alana giden ekipler burada yaptıkları kazı çalışmaları sonrasında Kayacan’ın gömülmüş cesedini buldu.

Emniyette işlemleri tamamlanan B.K. ve R.K. ise sevk edildikleri adliyede ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 4 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.