Polise tokat atan kızına tepki gösterdi

24

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Osmangazi Metro İstasyonu önünde maske takmadan dolaşan Gamze S.’ye görev yapan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Güven Timleri Büro Amirliği’nde görevli bir polis memuru, Gamze S.’yi maske takması konusunda uyarıda bulundu. Gamze S. polis memurunun uyarısına sinirlenerek iddialara göre görevli polis memuruna bağırıp hakaret ederek vurmaya başladı. Polis ekibi, işlem yapmak için Gamze S.’yi sakinleştirmeye çalıştı. Gamze S. polis memuruna mukavemet göstererek olay yerinden kaçmak istediği esnada yanına bir kadın gelerek polis memurlarına hakaret etti.

Edinilen bilgiye göre Gamze S.’nin yanına gelerek görevli polis memuruna hakaret eden kişinin Gamze S.’nin annesi olduğu öğrenilirken kadının kızının polis memuruna hakaret edip yumruklamaya çalıştığını öğrenmesi üzerine bu kez kızının üzerine yürüyerek ‘Sen neden polise vuruyorsun’ diyerek tepki gösterdi. Polis ekipleri, öfkeli kadını güçlükle sakinleştirdi.

​Polis memuruna hakaret edip yumruklamaya çalışan Gamze S. daha sonra “Ben sinir hastasıyım. Devamlı olarak ilaç kullanıyorum. Moralim çok bozuk. Polis memuruna vurduğum için çok üzgünüm ve kendisinden özür diliyorum” ifadelerini kullandı. O anlar ise kameraya yansıdı.

Gözaltına alınan Gamze S., Çarşı Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü. Koronavirüs tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle 3 bin 150 TL ceza kesilen Gamze S., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Ayrıca Gamze S. hakkında görevli memura mukavemet ve hakaretten adli işlem başlatıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.