Viranşehir’de tenis turnuvası düzenlenecek

42

Koronavirüs tedbirleri kapsamında canları sıkılan Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi Sarıbal Mahallesi sakinleri boş zamanları için bir hobi arayışına girdi. Sarıbal Mahallesi’nde doğan ve bu mahallede bir ilköğretim okulunda 4 yıldır beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Yusuf Avcıbaşı da mahalle halkının boş zamanlarını sporla değerlendirmesi için onları yönlendirmeye karar verdi. Avcıbaşı ilk önce mahalle sakinlerine voleybol oynamalarını sağlarken pandemi döneminde sosyal mesafenin bu sporla sağlanamayacağını düşünerek bu kez de mahalle sakinleriyle birlikte kendi imkanlarıyla yaptıkları toprak sahayı tenis kortuna çevirerek yöresel kıyafetleri olan şalvar ve poşu ile ayak basan köylülerin en gözde sporu, kısa sürede öğrendikleri tenis oldu.

Kendi imkanlarıyla Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi Sarıbal Mahallesi sakinleri yaptıkları toprak kortta yöresel kıyafetleriyle tenis oynamaları gündeme gelmişti.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması ve haberlere konu olmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Viranşehir’de yaşayan köylülerin tenis oynadıkları görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

İzlediği görüntülerden duyduğu mutluluğu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu sosyal medya hesabından köydeki tüm imkansızlıkların giderilerek bölgede bir tenis turnuvasının düzenleneceğini duyurdu.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Şanlıurfa Viranşehir’deki görüntüler beni çok mutlu etti. İnşallah köyümüzdeki eksikleri en kısa sürede tamamlayıp, çiçeği burnunda sporcularımızla güzel bir turnuva düzenleyeceğiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.