Almanya’ya kaçan Amedsporlu futbolcu uyuşturucu satıcılığından tutuklandı

42

Almanya’da gündem Deniz Naki…

Almanya’nın en ciddi haber sitelerinden biri olan Welt’te yer alan bir habere göre Türkiye’de oynadığı maçlar sonrasında ve öncesinde  terör örgütü PKK destek mesajları atmasından dolayı büyük bir eleştiri yağmuruna tutulan Deniz Naki “ Türkiye’de ırkçılığa maruz kaldığını” iddia ederek Almanya’ya kaçmıştı. Almanya’ya kaçan Deniz Naki burada uyuşturucu satıcılığından ve çete kurup haraç toplamasından ötürü gözaltına alınıp tutuklandığını duyurdu.

Deniz Naki hakkında Almanya’da Aachen kentinde savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Deniz Naki’nin birkaç aydır gözaltında tutulduğu da söylendi

2013 yılında Ankara’nın güzide kulüplerinden Gençlerbirliği’ne transfer olan Deniz Naki defalarca kez terör örgütü propagandası yapmaktan ceza almasının ardından Deniz Naki, bu paylaşımlarına devam ederken Ankara’da vatandaşların saldırısına uğramıştı.

Deniz Naki’nin terör örgütü propagandası yapmaya devam etmesi üzerine Gençlerbirliği Naki ile yollarını ayırmış ve kısa bir süre oynayacak kulüp bulamayan Deniz Naki daha sonra Amed Sportif Faaliyetler ile anlaştı. Burada terör örgütüne olan sempatisini daha da gün yüzüne çıkaran futbolcu, 2016’daki Nevruz kutlamalarına peşmerge kıyafeti ile katılmıştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyon yaptığı Afrin’deki YPG’li teröristlere destek çıkan Naki, Almanya’nın Köln şehrinde yapılacak mitinge herkesi sosyal medyadan davet etmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.