Kayıp oğullarını bulana bir daire verecek

19

Kenan Demirboş ve kardeşi Sinan Demirboş 25 Aralık sabahı işlerine gitmek için Aydın’ın Efeler Orta Mahalle’deki evlerinden çıktılar. İki kardeşin akşam evlerine dönmemesi üzerine Demirboş ailesi çocuklarını bulamayınca haklarında kayıp başvurusunda bulundu. Aradan 4 ay gibi bir zaman geçtikten sonra Demirhoş ailesini arayan bir kişi oğullarının yerini bildiğini söyleyerek, 40 bin lira istedi.

Demirboş ailesi parayı vermeyi kabul etmesine rağmen durumdan şüphelenerek durumu polise bildirmesi üzerine polisin takibi sonucu yakalan şüpheli Demirhoş ailesinin akrabası çıktı. Yakalanan akrabalarından aile şikayetçi olmazken şüpheli S.C. yargılandığı davada 9 yıl ceza aldı. S.C verdiği ifadelerde kardeşlerin nerede olduğunu bilmediğini söyledi. S.C. 5 yıl sonra tahliye olduktan sonra ortadan kayboldu.

Demirhoş ailesi çocuklarını bulmak için 11 yıl boyunca il il, ilçe ilçe dolaşarak iki oğlunu aramalarına rağmen çocuklarını bulamaması üzerine baba Mustafa Demirhoş, evlatlarını bulana 100 bin lira veya kendisine ait daireyi ödül olarak vereceğini bildirdi.

Baba Mustafa Demirboş “ Çocuklarımı bulmak için 81 il dolaştım. Çocuklarım kaybolduktan sonra telefonlarına dahi ulaşamadık. Çocuklarımın bulunması için İçişleri Bakanı ile de görüştüm. Emniyet birimleriyle devamlı irtibat halindeyim. Çocuklarımı gören veya haklarında bilgisi olan polise veya bana ulaşsın. Bunu yapanı ödüllendireceğim. Yeter ki bizleri kandırmasınlar. Çocuklarımın ölü veya dirisini bana bildirene ister bir daire ister 100 bin lira vereceğim. Böyle bir şey her anne ve babanın başına gelebilir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.