Fuhuş çetesine yapılan operasyon sonrasında 60 kadın kurtarıldı

9

Ankara’da son günlerde fuhuş olaylarının artması üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin, fuhuş çetelerine yönelik operasyonları devam ediyor.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı çalışmada, kadınları para karşılığında fuhşa zorlayan çetenin izine rastlanırken bu kişilere yapılan teknik ve fiziki takibi sonucunda çete üyelerinin, yaklaşık 60 kadını fuhşa sürüklediği belirlendi.

Çete üyelerinin, yurt dışından iş vaadiyle 17′ kadını getirdikleri ve bu kadınları tehdit ederek ve darp ederek fuhuş yapmaya zorladığı, sözlerini dinlemeyen kadınlara ise tecavüz ettikleri tespit edildi.
Fuhuş yapmak için çalıştırdıkları kadınları sokak kısıtlaması olduğu hafta sonu ve akşam saatlerinde sahte izin belgeleriyle dışarıya çıkmaları sağladıkları ve bu kadınların buluşma yerlerinde müşterilerinin tanıması için pembe renkli maske taktırıldığı da saptandı.

Fuhuş çetesine yapılan teknik ve fiziki takip sonrasında çete üyelerinin belirlenen adreslerine eş zamanlı baskın yapıldı. 26 adrese şafak vakti düzenlenen ‘pembe maske’ operasyonunda 14 çete üyesi, ‘insan ticareti yapmak’, ‘fuhşa aracılık etmek’, ‘fuhuş yaptırmak ve bu yolla haksız kazanç elde etmek’, ‘resmi belgede sahtecilik’ ve ‘cinsel saldırı’ suçlarından gözaltına alındı. Fuhşa zorlanan 17’si yabancı uyruklu, 60 kadın da kurtarıldı.

Yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alınan şüphelilere ait ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, fuhuştan kazanıldığı düşünülen 157 bin lira ile sokağa çıkma yasağında kullanılmak üzere çok sayıda sahte izin belgesi ele geçirildi.

Şüpheliler ile fuhşa zorlanan kadınların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.