Acılı babanın oğlunu uyardığı ortaya çıktı

186

Kırşehir’in Dağbaşı mevkisinde 31 Aralık günü 15 Aralık’ta Vildan Çelik ile evlenen su tesisatçısı Osman Çelik’in cansız bedenleri bulunmuştu. Karı kocanın tabanca ile öldürüldükten sonra gömüldükleri ortaya çıkarken çifte cinayet hakkında. Kaman İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan, Vildan Çelik’in annesi Kadriye İnce, babası Veyis İnce, ağabeyleri Recep İnce, Resul İnce ve Ramazan İnce, ablası Hatice S., eşi Mehmet S. ve halasının oğlu Berhuda İ. tutuklandı.

Kızlarının evden kaçarak İsmail Çelik ile evlenmesi sonrası kızları Vildan’ı barışma bahanesiyle ailesi tarafından çağrıldığı öğrenilirken kızları evlerine geldiğinde aile bireyleri tarafından darp edildiği daha sonra ailesinin baskısı sonucu eşi Osman Çelik’i arayarak barışma bahanesiyle eve çağırdığı öğrenildi. Osman Çelik eşinin ailesinin evine geldiğinde tecavüze uğradıktan sonra önce bıçaklandığı ve daha sonra tabanca ile vurularak öldürüldüğü saptandı.

Acılı baba Osman Çelik “Oğlumla gelinimin nasıl tanıştığını bilmiyorum. Sadece oğlumla gelinimin Antalya’ya kaçtıklarını ve birbirlerini sevdiklerini, oğlumun da Antalya’da bir iş bularak kendisi ve eşi için yeni hayat kurduğunu biliyorum. Gelinimin ailesi gelinimi arayarak babalarının rahatsızlandığını, barışmak istediklerini söylemiş. Sonrasında oğlum beni arayarak ‘baba kız tarafı barışmak istiyormuş’ dedi. Ben de ‘oğlum sakın gitme’ dedim. Ancak oğlum beni dinlemedi” dedi.

Oğlumun ve gelinimin cenazesini almak istediğimde gelinimin nüfus kağıdı yenilenmediği için cenazesini bana vermediler. Bende sadece oğlumu toprağa verdim. Ben bu katil zanlılarının en ağır cezayı almalarını istiyorum. Adaletimize güveniyorum” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.