Çifte cinayet sanığı beraat edip tahliye oldu

16

Isparta’da meydana gelen olayda 10 Ağustos 2017 tarihinde aynı fabrikada çalışan her ikisi de evli ve çocuklu olan Korhan Taştekin ve Zehra Çaycı ortadan kayboldu. Isparta Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri aynı gün ortadan kaybolan Çaycı ve Taştekin’in öldürülmüş olma ihtimaline karşı çalışmalara başladı. Polis ekipleri tarafından yapılan araştırmalar sonrasında Çaycı ve Taştekin’in en son Ali Aydıner’e ait besihanede görüldüğü öne sürüldü. Bölgede “Besici Ali” lakabıyla tanınan Ali Aydıner aynı zamanda Zehra Çaycı ve Korhan Taştekin’in arkadaşı olmasından dolayı 2018 yılında gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmesinin ardından Ali Aydıner hakkında Isparta 1.’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde  ‘kasten adam öldürme’ suçundan 2 kez ömür boyu hapis cezası istemi ile dava açıldı.

Davanın karar duruşmasında mahkeme heyeti olayla ilgili elde somut bir delil olmadığı, bu nedenle tutuklu sanık Ali Aydıner’in üzerine atılı suçlardan beraatine ve dolayısıyla tahliyesine karar verildiğini açıkladı.

Ali Aydıner  2,5 yıldır çifte cinayet suçlamasıyla tutuklu bulunduğu  Isparta E Tipi Ceza İnfaz Kurumu’ndan mahkeme kararının ardından tahliye edildi. Cezaevi çıkışında Ali Aydıner’i annesi Alime Aydıner, ablası İlkay Kırmızıgül ve diğer yakınları karşıladı.

Tahliye sonrası Ali Aydıner ilk duygularını “Sonunda adalet yerini buldu. Suçsuz yere 2,5 yıldır bir televizyon programı yüzünden tutuklu kaldım. Bir suçumun olmadığı anlaşıldı, adalet yerini bulduğu için mutluyum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.