Ağabeyini evine ayakkabı ile girdiği için öldürdü

39

Samsun’un Canik ilçesinden meydana gelen olayda geçtiğimiz yıllarda şiddetli geçimsizlik yaşadığı eşinden boşanan Cengiz Kuru  pandemi dolayısıyla cezaevinden izinli çıkan kardeşi Arslan Kuru ile birlikte kendisine ait evlerinde alkol almaya başladılar.

Cengiz Kuru kardeşi ile alkol alırken alkolünde etkisiyle alt kattaki kardeşinin kaldığı eve ayakkabı ile girince ağabey-kardeş arasında tartışma çıktı. İki kardeş arasındaki tartışma kısa bir süre içinde büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine Arslan Kuru, ağabeyi Cengiz Kuru’yu evin içinde bıçakladı.

Arslan Kuru kardeşini Cengiz Kuru’yu bıçaklaması üzerine Cengiz Kuru kendisini evinin dışına atmak istemesine rağmen aldığı yara yüzünden yere yığıldı. Arslan Kuru kardeşinin yerde hareketsiz yattığını görerek duyduğu pişmanlıkla kardeşinin ölmemesi için ona kalp masajı yaptı. Olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk kontrolde Cengiz Kuru’nun hayatını kaybettiği tespit edildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen Canik İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Arslan Kuru’yu yakalayarak gözaltına alırken Cengiz Kuru’nun cenazesi otopsi için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayın meydana geldiği mahallenin muhtarı yaptığı açıklamada “İki kardeş alkol alırken Cengiz kardeşinin evine ayakkabısı ile girince aralarında tartışma çıkıyor. Sinirlerine hakim olamayan Arslan’da kardeşini bıçaklıyor. Sonra pişman olup kardeşine kalp masajı yapıp 112 ekiplerine haber veriyor ama kardeşi olay yerinde hayatını kaybetti” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.