Lastik değiştirirken hırsızların gazabına uğradı

104

Bursa’nın Nilüfer ilçesi 23 Nisan Mahallesi Ata Bulvarı’nda meydana gelen olayda ilçede bulunan Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nde arsasını 1 milyon 600 bin liraya satan Osman K. adlı işadamı satış sonrası teslim aldığı parasını çantasını koyarak yanında bulunan arkadaşı C.P. ile birlikte otomobiliyle bankaya gitmek için yola çıktı.

Osman K., aracı ile seyir halinde iken Ata Bulvarı’na geldiklerinde otomobilin lastiği patlaması üzerine aracının lastiğini arkadaşı C.P., ile birlikte değiştirdikten sonra aracına bindiğinde otomobilinin içinde 1 milyon 600 bin TL’nin bulunduğu çantanın olmadığını fark etti.  Osman K ve arkadaşı aracın içinde para dolu çantayı aramalarına rağmen bulamaması üzerine Osman K., polisi aradı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen ve incelemelerde bulunan Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, otomobilin lastiğine özel yapım çivi batırıldığını belirledi. Otomobil lastiğinin patladığı yerlerde güvenlik kameralarının olmadığının fark edilmesi üzerine ekipler MOBESE  n kameralarını incelemeye aldıklarında Osman K.’nın otomobilinin başka bir otomobil tarafından takip edildiği ortaya çıktı.

Polis ekipleri tarafından Osman K.’yı takip ettiği tespit edilen aracın arama çalışmaları esnasında takipte kullanılan otomobili Küçük Sanayi Sitesi’nde terk edilmiş olarak buldular.. Otomobile 200 metre mesafede ise parçalanmış bir cep telefonu bulundu. Telefonu incelemeye alan polis ekipleri, şüphelilerin kimliklerini belirleyerek, yakalamak için çalışma yapıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.